Pokazy z fizyki

Opublikowano: 10 września, 2017

7 września 2017 r. 46 uczniów naszej szkoły (od klasy IV szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum) wzięło udział w Pokazach z fizyki.
Jest to impreza organizowana przez Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Ideą Pokazów z fizyki jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. W tym roku prezentowane były doświadczenia z elektrostatyki, akustyki, mechaniki oraz radioaktywności. Organizatorem wyjazdu była p. Krystyna Jachymek – Kurek, nauczyciel fizyki.

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...