PROMUJEMY CZYTELNICTWO

Opublikowano: 16 listopada, 2018

W dniu 05 listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja czytelnicza „Czytaj codziennie”, której celem jest budowanie nawyku codziennego czytania, zaszczepienie pasji do czytania wśród uczniów kl. I i II. Głośne czytanie odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka: pobudza jego wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Zadaniem uczniów jest samodzielne lub z pomocą rodzica codzienne czytanie przez minimum 10 minut. Za każdy podpis rodzica w albumie poświadczający spędzenie tego czasu z książką, uczeń otrzymuje od wychowawcy nagrodę- naklejkę. Uczniowie, którzy zbiorą najwięcej naklejek – zostaną nagrodzeni.

Dzieci z dużym zaangażowaniem włączyły się w to przedsięwzięcie.

Trzymamy kciuki!

plakat_a                   ?????????????????????????????????????????????????????????????????