„PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

Opublikowano: 24 października, 2023

O korzyściach wynikających z czytania książek, dziś nikogo nie powinno się przekonywać. Każde jednak wydarzenie czytelnicze, które pobudza uczniów do częstszego sięgania po książkę warte jest uwagi. Dlatego też nasza szkoła, wzięła udział w kolejnej odsłonie akcji czytelniczej „Przerwa na czytanie”.

W piątek 20 października, podczas przerw śródlekcyjnych, uczniowie czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Miejscem do czytania były sale lekcyjne i przedszkolne. Najmłodszym uczniom i przedszkolakom czytały wychowawczynie. W akcję zaangażowali się również specjaliści oraz dyrekcja szkoły. Chcielibyśmy, aby takie wydarzenia zachęcały uczniów do czytania książek, w każdym możliwym miejscu i czasie.