Spotkanie- czytanie

Opublikowano: 11 października, 2021

Regularne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Codzienne czytanie dziecku przez dorosłego przynosi ogromne korzyści, m.in.: doskonali język i ułatwia rozumienie świata, rozwija u dziecka inteligencję emocjonalną, poznawczą i moralną, poszerza wiedzę i kładzie mocne podwaliny pod sukcesy w szkole i w życiu. Wychodząc z tego założenia w naszej szkole czytamy już najmłodszym. Przedszkolaki uważnie wysłuchały wierszy Jana Brzechwy. Wzbudziły one wiele emocji, dzieci ubolewały nad losem kopru, zastanawiały się kim jest skarżypyta i jak rozmawiać z psem. Zaśpiewały nawet piosenkę o wyspach Bergamutach. Czytanie zorganizowano w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Będziemy do niej wracać jak najczęściej. A wszystkich dorosłych – rodziców, dziadków, starsze rodzeństwo zachęcamy do czytania najmłodszym.

244761352_4327719137305102_8383318479322812176_n

?????????????????????????????????????????????????????????????????