ŚWIAT WIDZA I AKTORA – Z WIZYTĄ W TEATRZE

Opublikowano: 1 grudnia, 2015

W dniu 30 listopada 2015r. 47.osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami: p. A. Smarkala, p. T. Kwiatkowską, W. Śliwińską- Wyłupek oraz p. J. Urban wybrała się na spektakl pt. „Balladyna” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.
Kiedy rozbłysły światła reflektorów i na scenie pojawili się aktorzy, od razu dało się odczuć prawdziwą magię teatru. Wspaniała gra aktorska, kostiumy, scenografia oraz efekty specjalne wprowadziły nas w cudowny, baśniowy świat „Balladyny”. Było wesoło, za sprawą prostego i bezpośredniego Grabca, magicznie za sprawą wznoszącej się nad ziemią królowej Goplany, patriotycznie za sprawą dobrego i walecznego Kirkora, w końcu mądrze za przyczyną Pustelnika.
Inscenizacja przekonała nas, że „Balladyna” to dzieło wspaniałe- wszak wszyscy wiemy, że „Słowacki wielkim poetą był”.
Miłym zaskoczeniem okazały się krótkie „warsztaty aktorskie” zorganizowane tuż po zakończeniu spektaklu. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie z klasy III A- D. Dubaj i P. Bielak.
Zwieńczeniem wrażeń po spektaklu niech będą recenzje napisane przez uczniów klas trzecich.

W tym dniu na spektaklu ,,Czerwony Kapturek” była również grupa młodszych dzieci z kl.0-III z opiekunami L. Paszko, M. Rapa, L. Mróz, A. Krukowską.

Dzieci wspaniale bawiły się wraz z aktorami. Odważnie nawiązywały kontakt słowny, odpowiadały na pytania i wspólnie z aktorami śpiewały piosenki.

Rewelacyjna rola Babci wywoływała salwy śmiechu i rozbawienia.

Wszyscy czekają na następne spotkanie z teatrem i wspaniałą zabawę.

Wyróżnione

Przeczytaj również...