UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Opublikowano: 14 listopada, 2025

11 listopada to dla Polaków wyjątkowa data – dzień, w którym nasza Ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała wolność. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których obecny był Wójt Gminy Radecznica – pan Edward Polak. Swoją obecnością zaszczycili nas również rodzice. Nasze święto rozpoczęło się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Wiesława Śliwińska-Wyłupek, która przypomniała, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o historii naszego kraju oraz troska o jego przyszłość. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym poprzez wiersze i pieśni patriotyczne oddali hołd tym, którzy walczyli o wolną Polskę. Wyjątkowym punktem programu był taniec z flagą w wykonaniu uczennic klas IV i V, symbolizujący radość, dumę i jedność narodową.

Ta sama część artystyczna została również zaprezentowana w Kościele Parafialnym w Gorajcu 9 listopada, gdzie uczniowie naszej szkoły włączyli się w lokalne obchody Narodowego Święta Niepodległości, oddając hołd bohaterom walk o wolność Ojczyzny. Cała uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze, pełnej wzruszeń i refleksji.
Dzięki wspólnemu świętowaniu uczniowie mogli jeszcze raz uświadomić sobie, jak cennym darem jest wolność i jak ważne jest, by pamiętać o tych, którzy o nią walczyli.

Wyróżnione

Przeczytaj również...