X Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

Opublikowano: 29 kwietnia, 2015

W dniach 25 – 26 kwietnia 2015 w Warszawie odbyły się zawody finałowe X Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, najbardziej prestiżowego konkursu matematycznego  dla gimnazjalistów  w Polsce.
Uczestniczyło w nim  157 uczniów z 86 szkół, wyłonionych spośród  14123 uczestników  wcześniejszych etapów. Podczas zmagań  należało rozwiązać   5 niezwykle trudnych problemów matematycznych i poprawnie sformułować  swoje pomysły ich rozwiązania.
Uroczystość podsumowująca odbyła się w Małej Auli Politechniki Warszawskiej.
Na podstawie wyników finalistów Komitet Główny Olimpiady przyznał najlepszym, w tym uczniowi naszej szkoły – Łukaszowi Kamińskiemu, tytuł laureata.  Łukasz został również zakwalifikowany na Obóz Naukowy Olimpiady, który odbędzie się w Szczyrku w dniach: 24 – 30 maja br.
Serdecznie gratulujemy osiągnięcia znakomitych wyników z życzeniami dalszych sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy!
Alina Smarkala – n-lka matematyki

Wyróżnione

Przeczytaj również...