Z Gorajca do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie

Opublikowano: 25 kwietnia, 2016

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z Misji”, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Wszyscy jesteśmy uczniami – misjonarzami”.Konkurs ten od piętnastu lat organizuje Dzieło Pomocy „Ad Gentes”po to, by polskie dzieci i młodzież mogły lepiej odkrywać rzeczywistość misyjną
i poznawać warunki życia swoich rówieśników w wielu krajach. Konkurs był  skierowany do trzech grup wiekowych: klas I-III oraz klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Przebiegał w pięciu kategoriach: charytatywnej, literackiej, plastycznej, muzycznej oraz dla nauczycieli na scenariusz lekcjiW tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ok. 400 szkół
z całej Polski, w tym blisko 5 tys. uczniów.

Koordynatorem konkursu w naszej szkole była pani Maria Koprowska.Wszyscy cieszymy się, bowiem możemy poszczycić się wysokimi osiągnięciami w tej jubileuszowej XV edycji konkursu.W kategorii muzycznej Kamila Kwapisz i  Natalia Szczepanek zostały laureatkami wśród uczniów klas 4-6, natomiast Aleksandra Osman i  Gabriela Tutka zwyciężyły na poziomie gimnazjum.  Obie grupy przygotowywał do konkursu nauczyciel języka angielskiego pan Leszek Różański. Ponadto drugie miejsce
w kategorii plastycznej  gimnazjalistów  zajęła Julia Kot, której opiekunem był  nauczyciel plastyki pan Piotr Wanat.Laureatką w kategorii na najlepszy scenariusz w kl. 4-6 została pani Krystyna Jachymek-Kurek, która przygotowała lekcję  z matematyki.

21 kwietnia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowania konkursu. Dzieci i młodzież (ok. 220 osób), jak również nauczyciele  z całej Polski zostaliuhonorowani za zajęcie głównych miejsc w konkursie.Laureaci poszczególnych  kategorii  otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni zacni goście, m.in.:  Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp Jerzy Mazur SVD i Szef Gabinetu Prezydenta RP, Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska,  Sekretarz Stanu
w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jan Dziedziczak, Poseł Małgorzata Wypych, Marcin Duszek, Sekretarz Episkopatu Polski ds. Misji o. dr Kazimierz Szymczycha SVD, Dyrektor Centrum Formacji Misyjnej ks. kan. Jan Fecko i Dyrektor MIVA Polska ks. Jerzy Kraśnicki oraz inni zaproszeni.

Po zakończonej oficjalnej gali wszyscy goście zaproszeni byli na przygotowany obiad.  Była to okazja do spotkania  z Panią Agatą Kornhauser-Dudą, żoną Prezydenta RP,   do rozmów
i wspólnych fotografii. Ponadto laureaci konkursu z naszejszkołyudzielili wywiadu do Katolickiego Radia Zamość – reportaż ze spotkania przygotowany przez panią Annę Maciukiewicz był emitowany w sobotę 23 kwietnia 2016 roku o godzinie 17.15. Informacje o sukcesie szkoły znalazły się także na stronie diecezji zamojsko lubaczowskiej.

Wyróżnione

Przeczytaj również...