Z tamtych dni…

Opublikowano: 8 października, 2017

5 października 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej
w Gorajcu uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali program poświęcony bohaterom Powstania Warszawskiego. Występ uczniów poprzedziła projekcja fragmentów filmów archiwalnych. Uroczystość miała charakter hołdu złożonego powstańcom – szczególnie ludziom młodym. Najwięcej ofiar było właśnie wśród młodych, bo to oni najaktywniej działali w podziemiu, a później walczyli na barykadach. Znane są nazwiska świetnie zapowiadających się pisarzy: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego. Nikt nie wie, ile talentów nie zdążyło się ujawnić. Kim byliby ci młodzi ludzie, gdyby nie wojna… Warszawa dała krwawe świadectwo prawdzie, że są ważniejsze wartości niż życie – takie jak: wolność i honor! Wykorzystujmy mądrze ten czas i pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za naszą wolność.

Wyróżnione

Przeczytaj również...