Z WIZYTĄ W STOLICY

Opublikowano: 1 października, 2024

W dniach 26-27 września 2024 r. uczniowie klas II-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu mieli okazję po raz pierwszy uczestniczyć w dwudniowej wycieczce. Inicjatywa ta odbyła się dzięki sfinansowaniu przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przedsięwzięcia pn. „Podróże z klasą”. Była to niesamowita okazja poznania bliżej stolicy Polski, miasta o bogatej kulturze, zjawiskowej architekturze oraz ciekawych zabytkach o znaczeniu światowym. Dzieci zwiedziły Muzeum Narodowe w Warszawie, które jest jednym z najstarszych muzeów sztuki w Polsce, zawierającym dzieła nie tylko nasze rodzime, ale również światowe, od antyku po współczesność. Mieli okazję zasiąść na trybunach  PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego i poczuć się prawdziwymi kibicami piłki nożnej. Budowla ta wywarła na wszystkich ogromne wrażenie, dzięki jej wielkości, albowiem jest to jedna z najnowocześniejszych aren wielofunkcyjnych w Europie. Kolejnym punktem programu wycieczkowego były Łazienki Królewskie, bardzo ciekawe miejsce dla osób poszukujących spokojnego wypoczynku w samym sercu miasta. Jako jeden z najpiękniejszych parków może poszczycić się dużą powierzchnią terenów zielonych, różnorodną, ​​starannie utrzymaną roślinnością i malowniczymi krajobrazami, które zapewniają przyjemną ucieczkę od tętniącego życiem środowiska miejskiego. Była to niesamowita i pouczająca przygoda, którą na długi czas zapamiętają nasi uczniowie.