Europejski Dzień Języków Obcych

Opublikowano: 29 września, 2019

26 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie do wieku.
W szkołach, na wieczorowych kursach, w trakcie spotkań ze znajomymi albo samotnie w domowym zaciszu właśnie tego dnia organizowane są spotkania z językiem. W Szkole Podstawowej w Gorajcu nauczyciele języków obcych również przygotowali takie spotkanie naszym uczniom. W tym dniu uświadamiamy sobie, jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych. Dzięki ich znajomości możemy lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznać ich tradycje i kulturę.
Uczniowie wszystkich klas – od najmłodszych, którzy wykonali flagi różnych krajów, po klasy starsze, które przedstawiły się w różnych językach: klasa V – po angielsku i szwedzku. Klasa VI – po grecku i francusku, klasa VII – po niemiecku i hiszpańsku, klasa VIII – po włosku i fińsku. Dodatkowo klasa VIII przygotowała prezentację multimedialną o swoich krajach. Uczniowie wywiązali się ze swoich zadań wzorowo. Uczestnicy mieli możliwość policzenia w wylosowanych językach do pięciu – co było ciekawym wyzwaniem. Na zakończenie wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Panie Janie” w ośmiu językach.
Wydarzenia organizowane 26 września mają uświadamiać istotne znaczenie wielojęzyczności w jednoczącej się Europie. Inicjatywę wspiera Komisja Europejska.

Obraz może zawierać: 5 osób, w budynku

Wyróżnione

Przeczytaj również...