„Fizyczny Czar Par”

Opublikowano: 29 maja, 2015

W dniu 26 maja 2015 roku drużyna z klasy II A Publicznego Gimnazjum w Gorajcu, w składzie: Paweł Nalepa i Mateusz Osman, wzięła udział w X edycji Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego „Fizyczny Czar Par”. Konkurs zorganizowało Gimnazjum nr 9 im. cc mjra H. Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie, przy współpracy Pracowni Dydaktyki Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie oraz doradcy metodycznego nauczycieli fizyki miasta Lublin. Patronat Honorowy objęli: Lubelski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Lubelskiego, Rektor Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z różnymi zadaniami, nie tylko rachunkowymi, ale również zadaniami typu eksperymentalnego.

Konkurs składał się z trzech etapów. Eliminacje szkolne odbyły się w naszej szkole 16.04.2015r., natomiast II i III etap – 26.05.2015 r. w Lublinie. Do eliminacji międzyszkolnych (II etap) przystąpiły 22 drużyny z województwa lubelskiego. Tylko 11 najlepszych drużyn mogło dostać się do ścisłego finału. Naszym uczniom się to udało.

Pawłowi i Mateuszowi gratulujemy uzyskania tytułu finalisty konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Do konkursu uczniów przygotowywała pani Krystyna Jachymek – Kurek, nauczyciel fizyki
w Publicznym Gimnazjum w Gorajcu.

Wyróżnione

Przeczytaj również...