Konkurs pieśni patriotycznej

Opublikowano: 8 czerwca, 2018

Dziś w naszej szkole miał miejsce szkolny konkurs pieśni i piosenki patriotycznej. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbył się w trzech kategoriach wiekowych. W pierwszej wystąpiły dzieci z klas 0-III, druga kategoria obejmowała uczniów klas IV-VI, w trzeciej wystąpili uczniowie II i III klasy gimnazjum. Komisja konkursowa oceniała według następujących kryteriów: – dobór repertuaru, wartości artystyczne utworów, umuzykalnienie, prezencja muzyczna, naturalna i przekonywująca interpretacja. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury konkursu postanowiło nagrodzić następujących uczniów:
W kategorii klas 0-III;
I miejsce: Malwina Głowala, Paulina Komornik, Krystian Popko, Katarzyna Smarkala
II miejsce: Jakub Jarosławski, Kacper Kwapisz
III miejsce: Szymon Grzywna, Bartłomiej Harkot, Miłosz Szylar
Wyróżnienia otrzymali:
Wiktoria Wachowicz, Julia Olech
Milena Wasil, Justyna Kaziród
Wiktoria Książek
W kategorii klas IV-VII
I miejsce: Aleksandra i Izabela Malec
II miejsce: Małgorzata Charkot i Oliwia Łosiewicz
III miejsce: Franciszek Tutka
W kategorii klas gimnazjalnych;
I miejsce: Michalina Szczepanek
II miejsce: Sylwia Ducher, Marta Polak
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczny udział, zachęcamy do rozwijania swoich talentów muzyczno-wokalnych. Dziękujemy rodzicom za wspieranie swoich dzieci i Paniom wychowawczyniom za zaangażowanie, pomoc swoim podopiecznym w przygotowaniach. Koordynatorami konkursu były Panie: Anna Kurzyńska – Puk i Małgorzta Szkołut. Prowadzącą była uczennica klasy III gimnazjum – Paulina Kurek. Gazetkę tematycznie związaną z konkursem wykonały uczennice klasy VII i II gimnazjum pod nadzorem koordynatorek konkursu.

Konkurs pieśni patriotycznej

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...