Nagroda za konkurs „Wiedzy o regionie”

Opublikowano: 24 maja, 2018

W dniu 22 maja 2018 r. odbyła się wycieczka dla laureatów oraz opiekunów konkursu „Wiedzy o regionie”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy drugiej i trzeciej gimnazjum: Paulina Kurek (III miejsce w konkursie), Katarzyna Stańczyk (wyróżnienie) oraz Zuzanna Jaskuła. Opiekunem na wycieczce była pani Krystyna Jachymek – Kurek.
Podróż odbyła się po Roztoczu Zachodnim. Przed wyjazdem wykonano wspólne zdjęcie z prezydentem Miasta Zamość – Panem Andrzejem Wnukiem.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Klemensowie, który należy do rodziny Zamoyskich. W 2013 roku kręcono tu zdjęcia do filmu Ida. Następne było grodzisko w Sąsiadce. Jest to pozostałość historycznego grodu Sutiejsk, jednego z tzw. Grodów Czerwieńskich, leżącego na średniowiecznym szlaku łączącym Kijów z Krakowem. Kolejnym etapem wycieczki autokarowej była Radecznica – zwiedzenie bazyliki oraz kapliczek, spacer do cmentarza z okresu I wojny światowej. Następnym punktem programu było jezioro powstałe po uderzeniu meteorytu w Podlesiu Małym i niezapomniany przejazd trasą widokową Gilów, Hosznia Ordynacka i Abramowska, Kondraty. Wyjazd zakończył się w Trzęsinach zwiedzaniem Doliny Gorajca, zabytkowej kapliczki, źródła i kościoła.
Opracowała: Krystyna Jachymek – Kurek.

Nagroda za konkurs „Wiedzy o regionie”

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...