Nauka przez zabawę

Opublikowano: 14 kwietnia, 2019

Nauka przez zabawę,
taki cel przyświecał uczestnikom wycieczki do Parku rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim.

https://youtu.be/dcQzpqBuQ7c

Wyjazd miał miejsce 2 kwietnia 2019 r. Wzięli w nim uczniowie szkoły podstawowej z klas IV, V, VI, VII i VIII. Na początek uczniowie zwiedzali laboratoria wiedzy, gdzie mogli, angażując zmysły i umiejętności, ciekawie poznawać przyrodę. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się laboratorium przedstawiające najróżniejsze gatunki flory
i fauny, przedstawionych również w postaci interaktywnych gier. Następnie odbyły się warsztaty edukacyjne, w trakcie których uczniowie mogli się dowiedzieć interesujących rzeczy na temat egzotycznych gatunków zwierząt. Zwierzęta te, dzieci nie tylko mogły zobaczyć, ale również dotknąć, potrzymać na rękach. Po trudach pierwszej części wycieczki uczniowie z apetytem zjedli obiad i wyruszyli do nowych zadań. Zadania te rozwiązywali
w trakcie gry terenowej, która pochłonęła wszystkich uczestników bez reszty. Uczniowie błyskawicznie rozwiązali przygotowane dla nich zagadki i zdobyli czekającą na nich słodką nagrodę- niespodziankę. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w parku linowym. Dostarczył on dzieciom niezapomnianych wrażeń. Po wyczerpaniu programu wycieczki zmęczeni, acz szczęśliwi udaliśmy się w drogę powrotną. Mam nadzieję, że wyjazd ten pozostanie w pamięci uczniów na długo i będzie inspiracją do dalszych ciekawych wycieczek. Opiekunami wycieczki byli: Joanna Urban i Łukasz Rusztyn, który jest autorem filmu, link zamieszczony poniżej.
Małgorzata Szkołut – kierownik wycieczki.

YOUTUBE.COM
Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorajcu Autor filmu: Łukasz Rusztyn Muzyka: The Cranberries – Dreams

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...