Niedziela na sportowo

Opublikowano: 1 maja, 2018

Niedziela na sportowo
W dniu 29.04.2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Gorajcu miały miejsce dwa wydarzenia sportowe:
„Gminny Turniej Tenisa Stołowego z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości” oraz „Turniej Piłki Siatkowej z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości”.
Pierwsza impreza zorganizowana była w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów klasy drugiej gimnazjum: Nikodema Bielaka, Damiana Buczka i Alberta Derusia, pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego- Zbigniewa Buczka, był on również sędzią głównym. Finansowo projekt wsparło Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Rdecznicy. Turniej rozpoczął się o godzinie 12 30 i trwał do godziny 1510. Uczestniczyło w nim 27 zawodników i zawodniczek w czterech kategoriach.
W kategorii szkoły podstawowe chłopcy, pierwsze miejsce zajął Franciszek Tutka, drugi był Kacper Kwapisz, trzeci Łukasz Furmanek.
W kategorii szkoły podstawowe dziewczęta, pierwsze miejsce zajęła Kamila Kwapisz, drugie Wiktoria Szczepanek, trzecie Roksana Sobczak.
W kategorii gimnazja, szkoły średnie i seniorzy zgłosiły się tylko dwie panie. Pierwsze miejsce zajęła Pani Dorota Tutka, drugie Pani Magdalena Rybaczuk.
W kategorii gimnazja, szkoły średnie i seniorzy pierwsze miejsce zajął Paweł Rymarz, drugie Grzegorz Olech i trzecie Sebastian Siemczyk. Za pierwsze miejsca zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, za miejsca drugie i trzecie medale i dodatkowo za pierwsze sześć miejsc dyplomy. Statuetki medale i dyplomy wręczyli: dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowe- Pani Alina Smarkala i wójt gimny Radecznica- Pan Marian Szuper. Wśród gości obecny był też dyrektor Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki- Pan Marcin Kulig. Organizatorzy przygotowali gazetkę dotyczącą roli sportowców w odzyskaniu niepodległości w 1918 roku oraz poczęstunek dla uczestników turnieju.
Po zakończeniu turnieju tenisa do rozgrywek przystąpili siatkarze.
Zgłosiły się trzy drużyny: rodzice, nauczyciele i absolwenci.
Pierwsze miejsce zajęli absolwenci, drugie nauczyciele, trzeci rodzice. Sędzią głównym był nasz absolwent- Mateusz Grzywna.
Wszystkim uczestnikom turniejów należą się gratulacje za właściwy wybór formy spędzenia niedzielnego czasu wolnego. Dziękujemy Panu wójtowi- Marianowi Szuperowi i Panu dyrektorowi- Marcinowi Kuligowi za zaszczycenie nas swoją obecnością. Szczególne słowa podziękowania należą się Panu Jerzemu Bartnikowi- emerytowanemu nauczycielowi historii, za aktywne wsparcie drużyny nauczycieli w grze.

Niedziela na sportowo
Niedzielne turnieje sportowe- cd. zdjęć

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...