Poloneza czas zacząć …

Opublikowano: 16 maja, 2018

„Poloneza czas zacząć. – Podkomorzy rusza
I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
I wąsa pokręcając, podał rękę Zosi
I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.
Za Podkomorzym szereg w pary się gromadzi,
Dano hasło, zaczęto taniec- on prowadzi.”

Z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza Szkoła przystąpiła do inicjatywy podjętej przez Kuratorium Oświaty w Lublinie – Delegaturę w Zamościu w pobiciu rekordu Polski, w ilości par tańczących poloneza. Zadanie nie należy do najprostszych, ponieważ wymaga zaangażowania jak największej liczby uczestników. Każdy uczestnik rekordu musi znać kroki poloneza, a jego strój powinien być elegancki. Dnia 8 czerwca, punktualnie o godzinie 11.00 nastąpi próba bicia rekordu. Wszyscy uczestnicy będą tańczyć do tego samego utworu- Poloneza z filmu Andrzeja Wajdy- „Pan Tadeusz”, skomponowanego przez Wojciecha Kilara. Wspólne tańczenie poloneza potrwa tyle, ile wynosi długość całego utworu, czyli dokładnie 7 minut i 45 sekund. Całość zostanie sfilmowana i udokumentowana przez osobę liczącą, tzw. świadka. W związku z tym, jakże podniosłym wydarzeniem, liczymy na wsparcie wszystkich uczniów naszej szkoły a także nauczycieli, rodziców i absolwentów. Pobijmy ten rekord wspólnie ze wszystkimi, dla których to święto stanowi jedno z ważniejszych wydarzeń w chlubnej historii naszej Ojczyzny.

Poloneza czas zacząć …
http://roztocze.net/zamoscregion-beda-bic-rekord-polski-w-…/

Wyróżnione

Przeczytaj również...