Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Opublikowano: 11 maja, 2018

W piątek 11 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Wystąpili uczniowie klasy I, III, IV, VI i VII szkoły podstawowej oraz klasy II i III gimnazjum.
Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego rozpoczęła się część artystyczna. Zaprezentowany montaż słowno-muzyczny przypomniał tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 r. i wyjaśnił, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. Recytowane wiersze i śpiewane piosenki oddawały klimat tamtych wydarzeń. Kultywowanie takich rocznic wspomaga kształtowanie postaw patriotycznych. Ten dzień był wspaniałą okazją, aby uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm.
W przygotowanie apelu zaangażowali się nauczyciele: Ewa Huber, Krystyna Jachymek –Kurek, Małgorzata Rapa, Waldemar Pasek. Dekorację sali zapewnili: Magdalena Buczek i Piotr Wanat.

Opracowała: Krystyna Jachymek – Kurek.

Rocznica Konstytucji 3 Maja

Wyróżnione

Przeczytaj również...