Spotkanie z literaturą i sztuką

Opublikowano: 18 kwietnia, 2018

Uczniowie naszej szkoły- z klasy VII i II gimnazjum, wraz z Panią Małgorzatą Szkołut i Panem Mariuszem Kazirodem, uczestniczyli w spotkaniu z Panią Agnieszką Martinką i Panem Pawłem Piotrakiem. Miało ono miejsce wczoraj, tj. 17 kwietnia. Zorganizowane zostało przez Bibliotekę Publiczną Gminy Radecznica. Pani Agnieszka jest pisarką i podróżniczką, a Pan Piotr malarzem zamieszkałym w Radecznicy. Pisarka przedstawiła relacje ze swojej wyprawy do Rosji, do miejsca, w którym po wojnie był więziony jej ojciec. Drogę tą odbyła rowerem, odwiedzając po drodze miejsca martyrologii Polaków na rosyjskiej ziemi. Owocem tej wyprawy i wspomnień swojego Ojca była promowana przez nią książka ,,Połowinka, Rowerem na Ural do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki”. Natomiast Pan Piotr zaprezentował swój dotychczasowy dorobek malarski, na który składają się obrazy o bardzo różnej tematyce. Spotkanie było niezwykle interesujące i spotkało się z wielkim zainteresowaniem naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy pani Zofii Sykale za zaproszenie.

Spotkanie z literaturą i sztuką

Wyróżnione

Przeczytaj również...