Uczniowskie projekty edukacyjne

Opublikowano: 8 czerwca, 2018

Dnia 05 maja 2018 r. miała miejsce prezentacja uczniowskich projektów edukacyjnych. Zaprezentowało się aż pięć grup projektowych. Jako pierwsi wystąpili: Szymon Sołtys, Michał Sykała i Dawid Woźny z projektem pt.: „Turniej wiedzy o lekturach dla klasy III szkoły podstawowej”. Opiekunem uczniów była pani Joanna Urban.
Kolejna grupa w składzie: Anna Chmiel, Justyna Nalepa, Tomasz Chołota i Marcin Wypych pod kierunkiem pani Edyty Mikszy – przygotowała projekt zatytułowany „Objawienia w Fatimie i Gietrzwałdzie”.
W ramach działań związanych ze 100 – leciem Odzyskania Niepodległości przez Polskę zaprezentowały się dwie grupy projektowe. Uczennice – Anita Małysz, Weronika Sołtys i Katarzyna Stańczyk – przedstawiły projekt pt.: „Symbole narodowe Polaków na przestrzeni wieków”. Dodatkowo, w zakresie tego przedsięwzięcia, we współpracy z uczniami
i wychowawcą klasy I szkoły podstawowej przygotowały konkurs związany z tematyką polskich symboli narodowych. Zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody.
„Ludzie niepodległości” to tytuł projektu, nad którym pracowała grupa w składzie: Pola Mameła, Aleksandra Rak, Piotr Krukowski i Paweł Wyłupek. Uczniowie pokazali sylwetki wybitnych Polaków – Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Józefa Hallera – którzy walczyli o wolną Polskę, dla których suwerenność była sprawą zasadniczą…Podkreślili, że znaczenie I wojny światowej dla nas Polaków jest ogromne. Po 123 latach niewoli państwo polskie odrodziło się bowiem na nowo.
Ostatni projekt pt.: „Rozwój techniki wojennej w czasie I wojny światowej” zrealizowany został przez grupę w składzie: Adam Bogaj, Filip Dziura, Krystian Książek i Michał Rudy. Opiekunem powyższych trzech projektów była pani Wiesława Śliwińska-Wyłupek.
Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i pracowitością w realizacji uczniowskich projektów edukacyjnych.
Efekty działań grup projektowych zostały wysoko ocenione przez powołane komisje.

Projekty edukacyjne

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...