UWAGA ZBIÓRKA – ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY !!!

Opublikowano: 13 maja, 2018

Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do włączenia się w zbiórkę zużytych i uszkodzonych telefonów komórkowych, które zalegają w naszych szufladach i zapewne tylko przeszkadzają. Zostaną one przekazane do profesjonalnego recyklingu, a szkoła może otrzymać nagrodę. Ogólnopolska akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród naszych uczniów i mieszkańców i przeprowadzana jest w ramach obchodów Dnia Ziemi 2018.
Telefony, bez baterii prosimy przekazywać w sekretariacie szkoły lub do nauczyciela przyrody/biologii.
Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.
Honorowy patronat nad akcją objął pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie .
Mamy nadzieję i wierzymy, że te wspólne działania, do których przyłączyła się nasza szkoła, przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych wśród mieszkańców, dzięki czemu nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.
Wszystkich zachęcamy, w ten sposób o środowisko zadbamy !!!!!

Zbiórka telefonów komórkowych

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...