„WOLNA – NIEPODLEGŁA”

Opublikowano: 26 kwietnia, 2018

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY
pt. „WOLNA – NIEPODLEGŁA”
W dniu 24 kwietnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Gorajcu został przeprowadzony WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY pt. „WOLNA – NIEPODLEGŁA”
w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem Konkursu jest Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Tematyka obejmowała zakres wiedzy dotyczący odzyskania przez Polskę niepodległości, lata 1914-1922. Komisja konkursowa wyłoniła dwóch laureatów ze szkoły podstawowej – Wiktora Rybaczuka, Jakuba Smarkalę, i dwóch z gimnazjum – Rafała Piwowarka i Pawła Wyłupka. Uczniowie zostali zakwalifikowani do II etapu eliminacji powiatowych. Kolejne zmagania odbędą się 24 maja 2018 r. Koordynatorem konkursu jest Pani Wiesława Śliwińska- Wyłupek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wolna- Niepodległa