Wycieczka do Parku Linowego

Opublikowano: 6 czerwca, 2018

Dnia 30 maja uczniowie klasy IV wraz z opiekunami odwiedzili Park Linowy w Zamościu – http://linowypark.pl/
Na początku pod czujnym okiem doświadczonej kadry instruktorów poznali zasady bezpieczeństwa obowiązujące w parku linowym, a także przeszli trasę szkoleniową. Następnie uczestnicy ruszyli na wybrane przez siebie ścieżki wysokościowe i inne atrakcje przygotowane na miejscu, np. nauka chodzenia na szczudłach.
Ciekawe przeszkody oraz odrobina wysiłku fizycznego z adrenaliną przyniosły wiele radości i nauki. Czwartoklasiści mieli szansę na bezpośredni kontakt z naturą, wynieśli bezcenną korzyść dla zdrowia, przy okazji ucząc się odpowiedzialności i wpajając samodyscyplinę oraz skoncentrowali się na konkretnych zadaniach. Zjazdy na tyrolkach wśród drzew były największą i niezapomnianą frajdą, a ci którzy mieli jeszcze siłę, korzystali ze ścianki wspinaczkowej. Warto było przełamać lęk wysokości!
Pobyt w parku linowym uczestnicy zakończyli wspólnym grillowaniem. Dziękujemy Pani Magdalenie Osińskiej-Rybaczuk za pomoc sprawowaniu opieki w czasie wycieczki.

Wycieczka do Parku Linowego

Wyróżnione

Przeczytaj również...