Z WIZYTĄ W TEATRZE

Opublikowano: 26 kwietnia, 2018

Dnia 25.04.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I naszej szkoły obejrzały sztukę teatralną wystawioną przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Spektakl odbył się w Centrum Kultury w Biłgoraju. Uczniowie poznali zabawne przygody bohaterki widowiska pt. „Ach, ta Pippi”. Od samego początku aktorzy zręcznie wprowadzali widzów w radosny nastrój za sprawą cudownej Pippi i jej przyjaciół. W zabawy inicjowane przez grających, chętnie włączały się dzieci, odpowiadając na pytania płynące ze sceny. Wspólne oklaski i śpiewane piosenki dały dużo radości oraz szczerego dziecięcego uśmiechu.
Również tego samego dnia uczniowie klasy III i IV uczestniczyli w przedstawieniu prezentowanym przez Narodowy Teatr Edukacji. Tym razem aktorzy zabrali widzów do rozśpiewanej i roztańczonej akademii, gdzie na straży wiecznego optymizmu i najwyższej umiejętności nauki przez zabawę stał niestrudzony, nieoceniony, szalony… Profesor Ambroży Kleks! W inscenizacji oprócz pana Kleksa i jego uczniów nie zabrakło także mówiącego szpaka Mateusza i jego pouczającej historii o tym, jak to przez nieposłuszeństwo wobec rodziców można ściągnąć nieszczęście nie tylko na siebie, ale także na najbliższych. Filip Golarz i jego mechaniczny Alojzy uzmysłowiły dzieciom, że nawet najnowocześniejsze urządzenie nigdy nie zastąpi człowieka i pozostanie tylko maszyną nieposiadającą wyobraźni i niezdolną do okazywania uczuć.

Z wizytą w teatrze

Wyróżnione

Przeczytaj również...