Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Opublikowano: 22 czerwca, 2018

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się Mszą św. o godz. 8.00 odprawioną przez ks. proboszcza Zbigniewa Szczygła. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły. Tam, w sali gimnastycznej, nastąpił dalszy ciąg uroczystości.
Atmosfera była bardzo podniosła, ponieważ swoją obecnością zaszczycili nas dr Teresa Przytycka, wnuczka Józefa Szczepanka- pierwszego nauczyciela szkoły w Gorajcu, wraz z mężem prof. Józefem Przytyckim. Ich przybycie związane było z jednym z ważniejszych punktów uroczystości mającym miejsce po raz pierwszy w historii naszej szkoły, a mianowicie z wręczeniem nagrody im. Józefa Szczepanka, ufundowanej właśnie przez państwa Przytyckich. W tym roku szkolnym nagrodę za szczególne osiągnięcia z matematyki otrzymała uczennica klasy III gimnazjum -Paulina Kurek.
Po przywitaniu wszystkich gości, pani dyrektor Alina Smarkala wręczyła uczniom dyplomy wzorowego i bardzo dobrego ucznia, nagrody, dyplomy za wzorową frekwencję, listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem oraz dyplomy dla rodziców aktywnie uczestniczącym w życiu szkoły. W uroczystościach uczestniczył pan Marcin Kulig, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Radecznicy, który reprezentował wójta Gminy Radecznica. Wręczył on dyr. szkoły Podziękowanie za zorganizowane uroczystości związane z posadzeniem Dębu Niepodległości.
Ostatnim punktem porannej uroczystości było przedstawienie przygotowane przez czwartoklasistów pod kierunkiem p. Joanny Urban pt. „Księżę szuka żony”, po którym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw i pożegnanie. A teraz już tylko WAKACJE!

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego cd. zdjęć

Zakończenie roku szkolnego – przedstawienie czwartoklasistów

 

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...