Światowy Dzień Kota – 17 luty 2023 r.

Opublikowano: 23 lutego, 2023

Szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat, mają drogi swe i płoty, po prostu koci świat, po prostu koci świat – obchody Światowego Dnia Kota – w Publicznej Szkole podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu.

Już od kilku lat w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Tradycja tego święta wywodzi się ze starożytnego Rzymu, gdzie miłośnicy kotów spotykali się 17 lutego, aby oddać cześć tym niezwykłym zwierzętom.

Nasza szkoła po raz pierwszy obchodziła to wyjątkowe święto. A działo się wiele. Od samego rana nasi najmłodsi uczniowie przygotowywali prace plastyczne o tematyce kociej. Na korytarzu pojawiły się nowe dekoracje z kocim motywem. Uczniowie przynieśli również do szkoły swoje kotki-maskotki. Wszyscy chętnie fotografowali się w „kociej budce”. Można było także poczytać (w ramach kartkówki) znane lektury i baśnie z kocimi bohaterami. Nasi uczniowie odpowiedzieli również na apel o przyniesienie kocich smakołyków. Przygotowany karton zapełnił się bardzo szybko przysmakami dla kotów. Zebrane dary przekażemy do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu. Bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom za pomoc w zakupieniu i przyniesieniu do szkoły karmy i smakołyków. Ten dzień, obchodzony po raz pierwszy, sprawił naszym uczniom wiele radości. Na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i rozbudzi w nich wrażliwość na dobro i niesienie pomocy naszym kocim przyjaciołom.

Zdjęcia w „kociej fotobudce” wykonane zostały aparatem fotograficznym pozyskanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

332292790_528565829347585_3824380938815885997_n

?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...