Opublikowano: 25 października, 2018

„ŚWIATEŁKO PAMIĘCI”
Dnia 22 października 2018 r. Wolontariat Szkolny we współpracy ze Stowarzyszeniem „Stąd Jesteśmy” zakończył zbiórkę białych i czerwonych zniczy. Będą one przed dniem Wszystkich Świętych zawiezione na Wołyń, aby uszanować pamięć żołnierzy polskich poległych w obronie Ojczyzny, jak również męczeńsko zamordowanych rodaków przez OUN UPA w czasie rzezi wołyńskiej. Przedsięwzięciem tym zajmuje się Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy, którego prezesem jest Pan Henryk Kozak. Wolontariusze tego stowarzyszenia już 10-krotnie organizowali wyjazdy w celu porządkowania zapomnianych polskich nekropolii na Wołyniu. Ich działania można obejrzeć w Internecie m.in. w ciekawych reportażach „Kisielin-wołanie o pamięć” i „Niech się Wam przyśni Polska”.
Są przypuszczenia, że wśród pochowanych w tamtych mogiłach są przodkowie jednego       z nauczycieli naszej szkoły.
Wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie Wolontariatu Szkolnego

indeks