AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA I PROFILAKTYKI

Opublikowano: 12 grudnia, 2019

W dniu 10 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu, gdzie dyrektorem jest p. Sebastian Plewa, odbyła się konferencja zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Lublinie, Komendę Miejskiej Policji w Zamościu, Miasto Zamość oraz Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzkie im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, pt.”Akademia bezpieczeństwa i profilaktyki”.
Adresowana była do uczniów klas ósmych oraz nauczycieli szkól podstawowych z terenu powiatu zamojskiego i miasta Zamość. Naszą szkołę reprezentowała Małgorzata – uczennica klasy 8 wraz z pedagogiem szkolnym – panią Teresą Kwiatkowską. Ideą konferencji było upowszechnianie działań profilaktycznych zapobiegających uzależnieniom od narkotyków oraz dopalaczy wśród dzieci i młodzieży.
Przebiegała wg następującego programu:
• spektakl profilaktyczny pt. „Czy naprawdę warto?” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu,
• oficjalne otwarcie konferencji,
• wręczenie nagród laureatom konkursu nu scenariusz spotu informacyjno-edukacyjnego dotyczącego zapobiegania i przeciwdziałania uzależnieniom od narkotyków i dopalaczy,
• wystąpienia okolicznościowe,
• wykład asp. Dariusza Kuropatnickiego z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu – „Przestępczość narkotykowa – zapobieganie, zwalczanie i profilaktyka”,
• wykład Piotra Grygla – Kurator zawodowy wykonujący orzeczenia w sprawach rodzinnych i nieletnich Sądu Rejonowego w Zamościu – „Konsekwencje używania środków psychoaktywnych w świetle ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich”,
• wykład farmaceuty reprezentującego Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła 11 w Zamościu – „Skutki zdrowotne zażywania środków psychoaktywnych”,
• podsumowanie konferencji.
Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem dla uczestników. Organizatorom DZIĘKUJEMY za miłe przyjęcie.

78835869_2565447623532271_932847547863531520_o

?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...