Akcja „Góra Grosza”

Opublikowano: 10 lutego, 2021

Po raz kolejny przystępujemy do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. W tym roku w związku z panującą pandemią akcja będzie trwała do końca maja 2021 r. Zachęcamy uczniów do zbierania grosików o nominałach 1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł. Każda klasa zbiera monety do oddzielnej puszki. Uczniowie przebywający na zdalnym nauczaniu mogą przekazać policzone pieniążki i włożone do osobnych woreczków zgodnie z nominałami po powrocie do nauki w trybie stacjonarnym (do szkoły). Celem zbiórki jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem tej zbiórki jest działanie edukacyjne – pokazanie uczniom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. To, że zmienia się los dzieci i ich rodzin to również Wasza wielka zasługa!

Wszystkie informacje o „Górze Grosza” i działalności Towarzystwa „Nasz Dom” znajdziecie na stronie internetowej http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/