„CO NAM W DUSZY GRA…”

Opublikowano: 12 listopada, 2020

W czasie prac remontowych, w okresie wakacji 2018 r., przy zakładaniu kablowej sieci internetowej w szkole,  zrodził się pomysł założenia sieci radiowęzła. Wtedy zostały przygotowane kable na ścianach pomieszczeń szkolnych. Z początkiem bieżącego roku szkolnego, po nabyciu niezbędnych głośników, w październiku  radiowęzeł został uruchomiony.
Obecnie w trakcie przerw puszczana jest różnego typu muzyka, która w świetny sposób łagodzi stres, uspokaja, pobudza do działania, integruje uczniów i nauczycieli. Muzyka na korytarzu wpływa na lepsze samopoczucie uczniów, bowiem dzięki niej na chwilę zapominają oni o natłoku obowiązków.
Od przyszłego tygodnia do szkoły przybędą tylko dzieci z oddziału szkolnego, a więc radiowęzeł szkolny usprawni przepływ ważnych informacji wewnątrz szkoły dopiero
w przyszłości, gdy szkoła będzie funkcjonować normalnie.
Godny uwagi jest fakt, że powyższe prace zostały wykonane we własnym zakresie, bez zlecania prac specjalistyczej firmie. Koordynatorem  był nauczyciel informatyki – p. Łukasz Rusztyn. W wykonanie zaangażowali się: p. Krzysztof Mielcarek – pracownik Gminy Radecznica i p. Mariusz Kaziród – pracownik gospodarczy szkoły. Pomagali też pozostali pracownicy administracji i obsługi. Wszystkim wymienionym,  za włożony trud należą się wielkie słowa uznania, podziękowania.

 

radio4  radio2 radio1

radio3

Wyróżnione

Przeczytaj również...