„DO KRAJU TEGO…” C.K. NORWID

Opublikowano: 13 marca, 2019

„Dolina Gorajca dawniej i dziś”- to nazwa uroczystości, która odbyła się 10 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Gorajcu. Podczas spotkania miała miejsce prezentacja książki pt. „Gorajec i okolice. Historia odkrywana na nowo” autorstwa naszej koleżanki p. Teresy Kwiatkowskiej. Dużo miejsca poświęcono również artystom- amatorom związanym z Gorajcem i okolicami. Swoje prace prezentowali: rodzina Chmielów, Kazimiera Ciupik, Katarzyna Jaszek z d. Mazur, Łukasz Kłodnicki, Marek Komornik, Natalia Kwiatkowska, Dominika Małysz, Magdalena Osińska-Rybaczuk, Bożena Pawluk oraz Katarzyna Siemczyk.
Jednym z punktów programu był program artystyczny pt.”Kochamy swoje miejsce na ziemi” w wykonaniu uczniów szkoły. Uroczystość uświetnili przybyli goście, którzy w różnych formach- wierszem, piosenką, grą na gitarze – prezentowali wspomnienia związane z naszą miejscowością.
Szczególnej oprawy nadała muzyka Orkiestry „Zaburze”. Było nam niezmiernie miło gościć licznie przybyłych mieszkańców Gorajca i okolic, którzy wyrazili uznanie dla organizatorów imprezy, oczekując kolejnych przedsięwzięć związanych z regionem.

53661783_2075971165813255_5033010851192242176_n

?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...