DZIEŃ LICZBY PI

Opublikowano: 25 marca, 2024
20 marca 2024 r. klasa VII zaprezentowała inscenizację p.t. “Historia Liczby Pi”. Był to element projektu realizowanego na matematyce pod kierunkiem Pani Krystyny Jachymek-Kurek. Na przedstawienie zostali zaproszeni uczniowie klas I – VI. Ponadto siódmoklasiści poprowadzili dla nich warsztaty matematyczne, na których uczyli młodszych kolegów m.in. jak obliczyć liczbę Pi wykorzystując szklankę lub słoik,  miarę krawiecką oraz linijkę. Młodsze dzieci mogły kolorować rysunek wykonany przez kanadyjskiego naukowca Martina Krzywinskiego, który przedstawił liczbę pi w postaci barwnej spirali.  Nie zapomnieliśmy również o naszej noblistce Wisławie Szymborskiej, wykorzystując wiersz “Liczba Pi” do odtworzenia kolejnych cyfr jej rozwinięcia dziesiętnego. W projekcie pomocą służył Pan Łukasz Rusztyn, który udzielał uczniom wskazówek w tworzeniu prezentacji oraz pomógł w nagraniu przedstawienia. W realizacji projektu wykorzystano sprzęt z Laboratoriów Przyszłości: przenośną aktywną tablicę i kamerę.

Wyróżnione

Przeczytaj również...