„Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie”

Opublikowano: 13 kwietnia, 2021

W roku szkolnym 2020/2021 obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Niewątpliwie jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Narodu Polskiego. Serdecznie dziękujemy naszym trzem uczennicom: Wiktorii Wachowicz z klasy VI oraz Aleksandrze Malec i Izabeli Malec z klasy VII za przystąpienie do konkursu „Echa Konstytucji 3 Maja w moim regionie” ogłoszonego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Głównym celem konkursu jest uświadomienie uczniom znaczenia Konstytucji 3 Maja jako ważnego elementu pamięci zbiorowej, oddanie hołdu tym, którzy przyczynili się do powstania tego aktu – myślicielom politycznym, posłom na Sejm Czteroletni, przedstawicielom ówczesnego obozu patriotycznego oraz pokoleniom Polaków, których niezłomna walka pozwoliła na przetrwanie lat niewoli i odzyskanie niepodległości.

?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...