EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Opublikowano: 1 października, 2020

Europejski Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Nasi uczniowie są świadomi, że nauka języków obcych przynosi wiele korzyści w różnych dziedzinach życia, pomaga w odniesieniu sukcesu zawodowego i przyczynia się do rozwoju osobistego. W tym roku, w ramach obchodów tego dnia, uczniowie przygotowali plakaty o różnych krajach europejskich, brali udział w zabawach typu: czytanie łamańców językowych, tłumaczenie przysłów z różnych języków obcych na polski oraz szukali pochodzenia wyrazów takich jak: abonament, balejaż, bank i wielu innych. Podczas przerwy umilała miła dla ucha muzyka obcojęzyczna. Młodsze dzieci śpiewały piosenki, wykonały kolorowe flagi różnych krajów Europy oraz narysowały historyjki komiksowe w języku angielskim.

unnamed

?????????????????????????????????????????????????????????????????

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...