Fotorelacja z Obchodów 100- Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Opublikowano: 15 listopada, 2018

Dzisiaj, tj 15 listopada 2018 r. uczestniczyliśmy w wyjątkowej lekcji historii przygotowanej przez dzieci i młodzież naszej szkoły, pod kierownictwem merytorycznym i artystycznym nauczycieli.
Głównymi koordynatorami były panie: K. Jarosławska, W.Śliwińska – Wyłupek i J. Urban. Oprawę muzyczną przygotował p. W. Pasek. Pomysłodawcą dekoracji w sali gimnastycznej była p. J. Urban, wykonawcami: p. P. Wanat, nauczyciele i uczniowie. Natomiast dekorację okien na korytarzu, wiszące biało – czerwone liście klonu, wykonała p. M. Buczek.
Dziękuję całej społeczności uczniowskiej za profesjonalne przygotowanie się do uroczystości: strój galowy, wykonanie różnorodnych kotylionów, oryginalne fryzury dziewczynek – warkocze ozdobione narodowymi kolorami.
Słowa podziękowania należą się pracownikom szkoły, którzy pomagali w przygotowaniach dekoracji, poczęstunku
Wyrazy wdzięczności kieruję do wszystkich gości, którzy skorzystali z zaproszenia, dziękuję za wspólny śpiew.
Na uroczystość przybył mój wychowawca (w kl. IV), nauczyciel matematyki tutejszej Szkoły Podstawowej w Gorajcu w latach siedemdziesiątych – pan Czesław Szyper, było to szczególne spotkanie po prawie 50 latach.
Niech dzisiejsza akademia stanie się hołdem złożonym tym, którzy tworzyli naszą lokalną społeczność i bez wahania stanęli do walki o wolność naszej „Ojczyzny, tyle razy we krwi skąpanej…” – A. Smarkala


DSC06689

?????????????????????????????????????????????????????????????????

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...