Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Opublikowano: 1 września, 2021

             W dniu dzisiejszym – 1 września 2021 r.  – miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor przywitała wszystkich obecnych  na apelu: panią Sekretarz Edytę Dubiel  i pana Wójta Mariana Szupera – władze Gminy Radecznica ,wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli, Księdza Proboszcza  i Pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorajcu.

Pani Dyrektor skierowała następujące słowa do wszystkich zgromadzonych:

„Po wakacyjnej przerwie stajemy u progu nowego roku szkolnego pełni zapału, sił, nadziei, ale i z pewnością pytań, jaki będzie ten rok. Wracamy do szkoły trochę „innej”- z procedurami, zasadami, regulaminami, które z racji pandemii wszyscy jesteśmy zobowiązani bezwzględnie przestrzegać, by zachować zdrowie i bezpieczeństwo.

Chciałabym również, byśmy nie zapomnieli także, że początek roku szkolnego w Polsce zbiega się z jedną z najtragiczniejszych  rocznic w naszej historii – 1 września 1939 roku – 82 lata temu wybuchła II wojna światowa. Śmiertelne zagrożenie rozlało się na cały świat. Wszyscy ludzie, w tym Wasi rówieśnicy, zostali zmuszeni do konfrontacji z bezwzględnym wrogiem.

Drodzy Uczniowie – każdy dzień nauki to odkrywanie Waszych pasji, potencjałów oraz ciekawość świata, która w Was drzemie. Chcemy, aby godziny spędzone w klasach tej szkoły, były dla Was przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem  do spełnienia Waszych marzeń. Temu właśnie służy wysiłek, który wkładamy w coraz to nowy, piękniejszy wizerunek naszej gorajeckiej szkoły. Odnowione klasy, korytarze, pracownia komputerowa na pewno sprawią, że jeszcze z większą chęcią, zapałem zabierzecie się do pracy.

W tym miejscu należą się szczególne podziękowania panu Wójtowi Gminy Radecznica – Marianowi Szuperowi, który zawsze życzliwie wspiera realizację naszych planów, marzeń
o szkole nowoczesnej, bezpiecznej i przyjaznej uczniowi.

Dziękuję także nauczycielom, pracownikom obsługi za wszelki wkład pracy na rzecz naszej szkoły.

Z uśmiechem przyglądam się najmłodszym uczniom, pierwszoklasistom, dla których ten dzień jest szczególnie wyjątkowy. To dla Was początek szkolnej drogi, więc z pewnością czujecie radość, ale może  i trochę tremy, bo zawsze to, co nowe, wywołuje w nas mieszane emocje. Ze swojej strony mogę Was zapewnić, że już po kilku dniach poczujecie się w naszej szkole jak w domu. Bo tutaj wszyscy jesteśmy jak jedna duża rodzina, która wzajemnie się wspiera.

          Życzę nam wszystkim, aby rok szkolny 2021/2022 obfitował w radosne chwile, sukcesy i zadowolenie. Niech uczniów nie opuszcza zapał do nauki, by nie zabrakło Wam energii  w rozwijaniu własnych pasji i kształtowaniu własnych charakterów. Bądźcie w tym niestrudzeni, gdyż to zwiększa szansę na sukces w dorosłym życiu.

Nauczycielom i pracownikom  szkoły życzę, aby Państwa zaangażowanie i profesjonalizm w  nauczaniu, wychowaniu i codziennych czynnościach były źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego.
Z kolei Rodzicom życzę przede wszystkim jak najmniej stresu i jak najwięcej powodów do dumy. Jestem przekonana, że pociechy będą każdego dnia wywoływać uśmiechy na Waszych twarzach, życzę spokojnego roku szkolnego, uwieńczonego sukcesem dzieci.

Mam nadzieję, że czeka nas niemal 10 miesięcy wspólnej bezpiecznej podróży po ścieżkach i zakamarkach wiedzy.

Rok ten  niech będzie też przygotowaniem do uroczystego nadania imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego naszej szkole.

Nowy rok szkolny uważam za rozpoczęty!”

Następnie pani Dyrektor poprosiła o zabranie głosu Pana Wójta – Mariana Szupera, który przekazał najlepsze życzenia Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Oświaty, Rodzicom  z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022.

Złożył również podziękowania pani Alinie Smarkali – byłej Dyrektor PSP w Gorajcu. Jednocześnie przedstawił nowego dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorajcu – Panią Wiesławę Śliwińską-Wyłupek.

Dziękujemy raz jeszcze przybyłym na uroczystość Gościom, którzy uświetnili inaugurację nowego roku szkolnego 2021/2022.

Bez tytułu

 ?????????????????????????????????????????????????????????????????

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...