Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

Opublikowano: 1 września, 2022

W dniu dzisiejszym – 1 września 2022 r.  – miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor przywitała wszystkich obecnych  na apelu: Wójta Gminy Radecznica – Pana Mariana Szupera, Sekretarz Gminy Radecznica – Panią Edytę Dubiel, Księdza Proboszcza, Nauczycieli, Pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorajcu, Rodziców i Uczniów.

Pani Dyrektor skierowała następujące słowa do wszystkich zgromadzonych:

„1 września jest datą ważną w naszej historii. 83 lata temu hitlerowskie Niemcy zaatakowały granice naszego państwa. Rozpoczęły się bombardowania polskich miast i wsi. Tego dnia dzieci nie rozpoczęły nowego roku szkolnego. Dzisiejsze czasy też nie są spokojne. Wojna toczy się za naszą wschodnią granicą – w Ukrainie. Naszym zadaniem jest niesienie pomocy, którą na miarę naszych możliwości okazujemy.
Po wakacyjnej przerwie stajemy u progu nowego roku szkolnego pełni zapału, sił, nadziei, ale i z pewnością pytań, jaki będzie ten rok.
Drodzy Uczniowie – każdy dzień nauki to odkrywanie Waszych pasji, potencjałów oraz ciekawość świata, która w Was drzemie. Chcemy, aby godziny spędzone w klasach tej szkoły były dla Was przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełnienia Waszych marzeń. Temu właśnie służy wysiłek, który wkładamy w coraz to nowy, piękniejszy wizerunek naszej gorajeckiej szkoły. Właściwie przygotowane klasy, korytarze, pracownia komputerowa na pewno sprawią, że jeszcze z większą chęcią, zapałem zabierzecie się do pracy. W miesiącu lipcu z inicjatywy Organu Prowadzącego rozpoczęły się prace związane z budową boiska wielofunkcyjnego i placu zabaw na terenie przyszkolnym.
W tym miejscu należą się szczególne podziękowania Panu Wójtowi Gminy Radecznica – Marianowi Szuperowi i Pani Sekretarz – Edycie Dubiel, którzy zawsze życzliwie wspierają realizację naszych planów, marzeń o szkole nowoczesnej, bezpiecznej i przyjaznej uczniowi. Możemy liczyć na ich zrozumienie i wsparcie dla nowych pomysłów i idei, które służą podniesieniu prestiżu i rangi naszej placówki. W najbliższych dniach czeka nas wiele wysiłków i przygotowań do jakże ważnej uroczystości – nadania imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Publicznej Szkole Podstawowej w Gorajcu. Ten wyjątkowy dzień będzie miał miejsce 16 października 2022 r. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby dzień ten był wyjątkowy. Dostarczył wzruszeń i wielu przeżyć zarówno w sferze duchowej, jak
i emocjonalnej.
Dziękuję także nauczycielom, pracownikom obsługi za wszelki wkład pracy na rzecz naszej szkoły. Miniony rok obfitował w wiele sukcesów. Nasi uczniowie zdobywali wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych z geografii, fizyki, historii i języka angielskiego. Chciałabym się również podzielić informacją dotyczącą bardzo dobrych wyników z egzaminu ósmoklasisty zdobytych przez uczniów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Były one wyższe niż w gminie, powiecie, województwie, a nawet w kraju. Gratulujemy zarówno uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy pracowali z nimi nie tylko w klasach starszych, ale też w nauczaniu wczesnoszkolnym.

Należy wspomnieć też o inicjatywie nauczycieli i rodziców, którzy wykonali ścieżkę sensoryczną przy boisku szkolnym. Będzie służyć dzieciom w kształtowaniu aktywności umysłowej.
Z uśmiechem przyglądam się najmłodszym uczniom, pierwszoklasistom, dla których ten dzień jest szczególnie wyjątkowy. To dla Was początek szkolnej drogi, więc z pewnością czujecie radość, ale może i trochę tremy, bo zawsze to, co nowe, wywołuje w nas mieszane emocje. Ze swojej strony mogę Was zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by każdy dzień był wyjątkowy. 
Życzę nam wszystkim, aby rok szkolny 2022/2023 obfitował w radosne chwile, sukcesy i zadowolenie. Niech uczniów nie opuszcza zapał do nauki, by nie zabrakło Wam energii i chęci w rozwijaniu własnych pasji i kształtowaniu charakterów. Bądźcie w tym niestrudzeni, gdyż to zwiększa szansę na sukces w dorosłym życiu.
Nauczycielom i pracownikom szkoły życzę, aby Państwa zaangażowanie i profesjonalizm w nauczaniu, wychowaniu i codziennych czynnościach były źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego.
Z kolei rodzicom życzę przede wszystkim jak najmniej stresu i jak najwięcej powodów do dumy. Jestem przekonana, że pociechy będą każdego dnia wywoływać uśmiechy na Waszych twarzach, życzę spokojnego roku szkolnego, uwieńczonego sukcesem dzieci.
Jedno z przysłów mówi: „Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również czegoś się uczy”. Uczmy się zatem od siebie nawzajem a wspólnie osiągniemy zamierzone cele: posiądziecie wiedzę, rozwiniecie umiejętności i zainteresowania, będziecie kierować się w życiu właściwymi zasadami.”                                                                     
Następnie pani Dyrektor poprosiła o zabranie głosu Pana Wójta – Mariana Szupera, który przekazał najlepsze życzenia Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Oświaty, Uczniom i Rodzicom  z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023.      
Bez tytułu

 

 

 

 

 

 

?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...