Inspirujące Zajęcia z Robotami Edison 2.0 w Szkole!

Opublikowano: 4 stycznia, 2024

Chcielibyśmy podzielić się z Państwem niezwykłym doświadczeniem, które miało miejsce w naszej nowej pracowni S.T.E.A.M. Klasa 2 miała okazję uczestniczyć w zajęciach z fascynującymi robotami Edison 2.0 pod opieką nauczyciela informatyki.

Robot Edison 2.0 to niezwykle wszechstronny robot edukacyjny, który umożliwia naszym uczniom zgłębianie tajników technologii, inżynierii oraz programowania w sposób interaktywny i angażujący. Na początku zajęć dzieci nauczyły się podstaw obsługi robota – od włożenia baterii po umieszczenie kół, co było dla nich bardzo ekscytującym doświadczeniem.

Podczas kolejnych etapów zajęć, uczniowie zostali wprowadzeni w świat programowania za pomocą kodów kreskowych. Przez praktyczne działania z robotami Edison 2.0, nasi uczniowie mogli poznać zasadę działania czujników oraz zrozumieć, jak robot reaguje na różne sygnały i instrukcje.

Atmosfera podczas całych zajęć była niezwykle entuzjastyczna i pełna zaangażowania. Widząc zaangażowanie i radość naszych uczniów, nie mogliśmy być bardziej dumni z ich postępów i zainteresowania technologią.

Robot Edison 2.0 to nie tylko narzędzie edukacyjne, ale także źródło inspiracji i kreatywności. Dzięki niemu nasi uczniowie mają możliwość rozwijania umiejętności technicznych oraz logicznego myślenia w sposób interaktywny i przystępny.

Jesteśmy przekonani, że doświadczenie z robotami Edison 2.0 było nie tylko edukacyjne, ale również inspirujące dla naszych uczniów. Już nie możemy doczekać się kolejnych fascynujących zajęć w naszej pracowni S.T.E.A.M.!

#LaboratoriaPrzyszłości

Wyróżnione

Przeczytaj również...