KOLĘDOWANIA CZAS – NIESIEMY POMOC

Opublikowano: 5 stycznia, 2020

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, podtrzymując staropolską tradycję, w dniu dzisiejszym w Gorajcu pojawili się kolędnicy. Kolędowanie połączone było z kwestą na rzecz akcji „Adopcja na odległość”. Najmłodsza grupa – dzieci z Podborcza do raz kolejny zaprezentowały przedstawienie „Kolędnicy-Pastuszkowie”. W rolę aktorów wcielili się: Urszula Krzyszczak, Izabela Malec, Alicja Mróz, Gabriela Mróz, Hubert Pyda, Julia Pyda i Milena Wasil. Wszystkim wymienionym należą się wielkie słowa uznania, bowiem grupa ta przemierzyła całą wieś Gorajec – Zagroble. Kolędowanie zakończyli w późnych godzinach wieczornych. Opiekę nad dziećmi sprawowali Rodzice, byli to: p. Emilia Mróz, p. Łukasz Mróz, p. Grzegorz Pyda i p. Bożena Wasil.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom uczniów, a przede wszystkim naszym dzielnym i wytrwałym małym misjonarzom, dającym wspaniałe świadectwo swojej wiary i wytrwałości.
Natomiast starsi uczniowie naszej szkoły, w dwóch grupach, ze śpiewem kolęd i życzeniami noworocznymi odwiedzili mieszkańców Gorajca – Zastawie. Zaangażowali się: Damian Charkot, Małgorzata Charkot, Kacper Kwapisz, Oliwia Łosiewicz, Wojciech Ładosz, Piotr Olech, Sebastian Popko, Wiktoria Pyda, Jakub Smarkala, Zuzanna Smarkala, Kacper Stańczyk, Kamil Szkołut, Franciszek Tutka i Paweł Wójcik. Grupa ta uzyskała wsparcie przez Kamilę Kwapisz – naszą absolwentkę oraz uczniów z ościennych miejscowości. Byli to: Damian Kaziród z Czarnegostoku oraz Szymon Śliczniak i Błażej Śliczniak z Hoszni Abramowskiej. W tym roku dwóch kolędników przygrywało na instrumentach, Oliwia Łosiewicz na saksofonie i Szymon Śliczniak na akordeonie. Opiekunami byli nauczyciele i pracownicy szkoły: Mariusz Kaziród, Barbara Polska i Wiesława Śliwińska – Wyłupek oraz Alina Smarkala – dyrektor szkoły.
Mieszkańcy Gorajca przyjęli naszych kolędników bardzo życzliwie. Często obdarzani byli słodyczami. Wizyty kolędowe dostarczyły wielu wzruszeń i głębokich przeżyć zarówno samym kolędującym jak i tym, którzy ich przyjmowali.
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone datki. Cel akcji „Adopcja na odległość” na pewno został osiągnięty, ustalona kwota zostanie wpłacona. Na pewno podejmiemy dodatkowo wybrane przedsięwzięcie charytatywne, będzie to ustalone przez przedstawicieli Wolontariatu.
Wszystkim kolędującym należy się podziękowanie, wielkie słowa uznania, że wybrali taką formę spędzenia czasu wolnego, dającą możliwość pomocy potrzebującym.

P1220322   ?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...