KONKURS MATEMATYCZNY

Opublikowano: 13 grudnia, 2018

KONKURS MATEMATYCZNY
We wtorek 04 grudnia 2018 r. odbył się w naszej szkole I etap konkursu matematycznego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, pod patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
9 uczniów z klasy trzeciej gimnazjum oraz 2 z klasy ósmej szkoły podstawowej zmagało się z testem wielokrotnego wyboru. Przez 120 minut uczniowie …rozwiązywali 20 zadań. Do każdego z nich proponowane były 4 odpowiedzi, z których każda mogła być prawdziwa, mogły być prawdziwe trzy odpowiedzi, dwie odpowiedzi, jedna odpowiedź lub mogło nie być prawdziwej odpowiedzi.
Po sprawdzeniu prac protokół będzie wysłany do organizatora konkursu, który podejmie decyzję o zakwalifikowaniu uczniów do ścisłego finału (odbędzie się on w I liceum Ogólnokształcącym w Zamościu).
Koordynatorem konkursu w szkole jest nauczyciel matematyki – Pani Krystyna Jachymek – Kurek.