KONKURSY NIEPODLEGŁOŚCIOWE (ciąg dalszy)

Opublikowano: 8 listopada, 2021

Pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni i otrzymali tytuł laureata w konkursach niepodległościowych.

Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Kolory Niepodległości” uzyskał Hubert Wachowicz, uczeń klasy III. Jego praca została wykonana na kartonie formatu A 3. Tło stanowią błękitno-granatowe kolory. Po lewej stronie umieszczono jeden z naszych symboli narodowych – flagę. Większą część pracy zajmuje mapa Polski w barwach bieli i czerwieni. Dodatkowy element to tekst literacki o tematyce patriotycznej. Opiekunem merytorycznym pracy Huberta jest pani Lilianna Mróz.

Tytuł laureata w konkursie historycznym pt. „Wolna – Niepodległa” otrzymała Zuzanna Smarkala uczennica klasy VIII, która napisała rozprawkę nt. „Ojcowie niepodległości – rola wybitnych postaci historycznych w procesie przywracania Polsce suwerenności”. W swojej pracy zwróciła uwagę na zasługi trzech wybitnych Polaków: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Romana Dmowskiego. Praca została napisana pod kierunkiem pani W. Śliwińskiej-Wyłupek.

Gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

255003842_4415502528526762_4033450311318227261_n

Wyróżnione

Przeczytaj również...