„Mikołajek – zderzenie dwóch światów”

Opublikowano: 30 stycznia, 2019

W dniu 24 stycznia 2019 r. uczniowie klasy IV i V mieli możliwość uczestniczenia
w przedstawieniu teatralnym pt. „Mikołajek”. Musical został przygotowany przez aktorów Teatru Muzycznego „Forte” z Wrocławia. W sposób zamierzony i celowy zawarto w spektaklu przeciwstawienie dwóch światów. W jednym z nich żył nasz bohater – Mikołajek, mały urwis, który uwielbiał czytać rozmaite historie, grać
w piłkę, bawić się i spędzać czas z kolegami.

Drugi z kolei, to świat młodego człowieka (Januszka), który poprzez uzależnienie
od  Internetu, traci poczucie rzeczywistości, a co najważniejsze aktywność społeczną, rezygnuje z kontaktu z rówieśnikami. Nieświadomie traci najwspanialszy okres, jakim jest dzieciństwo.

Przesłaniem spektaklu było skłonienie widza do refleksji i przemyśleń, jak wiele można stracić przez życie w cyberprzestrzeni oraz jakie mogą być nieodwracalne skutki przeniesienia naszego życia do wirtualnego świata. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, że potrafią zachować się podczas spektaklu teatralnego. Wykazali się także doskonale znajomością lektury „Mikołajek”, co w znaczny sposób pomogło im
w prawidłowym odbiorze spektaklu.
Opiekunami podczas wyjazdu byli: p. Joanna Urban, p. Sebastian Plewa, p. Łukasz Rusztyn.

mikolajek-733x1024

Wyróżnione

Przeczytaj również...