„Młodzież Zapobiega Pożarom”

Opublikowano: 9 marca, 2020

4 marca 2020 roku pod patronatem Wójta Gminy Radecznica w Szkole Podstawowej
w Radecznicy odbyły się eliminacje gminne XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej miał na celu propagowanie wiedzy
z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestniczyło w nim 24 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Radecznica. Konkurs przeprowadzony został w formie testu w dwóch grupach wiekowych. Pierwszą grupę reprezentowali uczniowie klas IV – VI, natomiast drugą grupę uczniowie klas VII – VIII. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: pani Wiesława Krukowska, pani Mariola Gwizdal, pan Piotr Wanat, pan Robert Flor oraz pan Marcin Lipiec – dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Szczebrzeszynie.
Po podsumowaniu wyników okazało się, że uczeń Szkoły Podstawowej w Gorajcu Paweł Bogaj zajął piąte miejsce w II grupie wiekowej. Gratulujemy Pawłowi i zwycięzcom turnieju, którzy będą reprezentowali naszą gminę w eliminacjach powiatowych. Na zakończenie pani Wiesława Krukowska w imieniu Wójta Gminy pana Mariana Szupera złożyła gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu oraz wręczyła cenne nagrody, których fundatorem był pan Marian Szuper – Wójt Gminy Radecznica.

5e5f935b4090d_p

Wyróżnione

Przeczytaj również...