W tym roku nie będzie Nagrody dla najlepszego „umysłu ścisłego”

Opublikowano: 30 czerwca, 2021

W ostatnich trzech latach uroczystość zakończenia roku szkolnego była okazją do przyznania pieniężnej Nagrody im. Józefa Szczepanka – pierwszego nauczyciela SP w Gorajcu.

Fundatorami Nagrody są państwo Teresa i Józef Przytyccy zam. w USA. Pani Teresa jest wnuczką Józefa Szczepanka. Niestety, z powodu pandemii nie było możliwości organizacji obiektywnych konkursów, żeby wyłonić najlepszego matematyka, ucznia z „umysłem ścisłym”. Doszliśmy do wniosku z Fundatorami, że w tym roku Nagroda nie będzie przyznana. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powrócimy do normalności i rozważymy możliwość nadania Nagród dla dwóch uczniów, jeżeli wyłonią się odpowiedni kandydaci.

Fundatorzy życzą Wszystkim miłego okresu wakacyjnego.

Zdjęcie Józefa Szczepanka

Wyróżnione

Przeczytaj również...