„Narodowe Czytanie 2022”

Opublikowano: 2 września, 2022

W przeddzień 11. edycji Narodowego Czytania w Publicznej Szkole Podstawowej w Gorajcu odbyło się spotkanie, na którym nauczyciele naszej szkoły zaprezentowali własne interpretacje tegorocznej lektury Narodowego Czytania- dzieła Adama Mickiewicza pt. „Ballady i romanse”, którego 200. rocznicę wydania obchodzimy właśnie w tym roku. Mamy nadzieję, że wspólna lektura utworów wieszcza narodowego na nowo ukazała fenomen polskiego romantyzmu oraz pozwoliła na wydobycie uroku poezji i ocalenie ponadczasowego przesłania w niej zawartego. Utwory przedstawili: p. Dyrektor Wiesława Śliwinska-Wyłupek, ks. Krzysztof Bylina, p. Małgorzata Szkołut, p. Teresa Kwiatkowska, p. Krystyna Jachymek-Kurek, p. Katarzyna Jarosławska, p. Joanna Urban oraz uczniowie klasy V: Paulina Komornik i Patryk Charkot. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

IMG_0399

?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...