OD 26 PAŹDZIERNIKA – ZDALNA NAUKA DLA UCZNIÓW KLAS 4-8

Opublikowano: 24 października, 2020

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

w okresie od 26 października do 8 listopada br. zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, w klasach 4-8 przechodzimy na zdalne nauczanie. Nauka dla dzieci w oddziale przedszkolnym i uczniów klas 1-3 pozostaje bez zmian. Kształcenie oraz kontakt z nauczycielami w klasach 4-8 będą prowadzone przy wykorzystaniu Clasroom oraz e-dziennika.Uczniowie kl. 4 – 8 na zajęcia lekcyjne będą łączyć się drogą on- line, z wykorzystaniem kont założonych w szkole (w domenie @szkola.gorajec.pl) – zgodnie z normalnym planem lekcji.

Nauczyciele na początku swoich zajęć będą sprawdzać obecność, a następnie prowadzić lekcje. Uczniowie powinni dysponować przynajmniej mikrofonem, a najlepiej również kamerką.

Zajęcia z wykorzystaniem Meet nie zawsze będą trwały 45 minut, na części przedmiotów nauczyciel tylko wyjaśni temat, zleci ćwiczenia do samodzielnego wykonania zadań, a następnie uczniowie zrealizują je i odeślą poprzez Classroom lub w inny, ustalony z nauczycielem sposób.

Dodatkowo w pracy wykorzystywana będzie platforma edukacyjna Eduelo.

Łączyć się można z wykorzystaniem komputera, telefonu komórkowego/tabletu (potrzebne mogą być aplikacje Gmail, Clasroom i Meet).

Praca uczniów będzie monitorowana i oceniana.

W przypadku przeszkód technicznych prosimy na bieżąco kontaktować się z nauczycielem przedmiotu/wychowawcą.

Osoby, które mają problem ze sprzętem do nauki zdalnej, proszone są o kontakt z wychowawcą.

Kontakt z sekretariatem odbywa się poprzez e-mail: zs_gorajec@wp.pl oraz nr. tel. 84 841 05 60.

Prosimy o śledzenie strony szkoły szkola.gorajec.pl, Facebooka oraz dziennika LIBRUS, na których będziemy przekazywać na bieżąco informacje.

Z życzeniami zdrowia i cierpliwości – Alina Smarkala – dyrektor szkoły.

Wyróżnione

Przeczytaj również...