Ogólnopolski konkurs matematyczny „TopMaths”

Opublikowano: 27 kwietnia, 2021

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, średnich, osoby dorosłe, a także wszystkich pasjonatów matematyki do wzięcia udziału w wielkim wydarzeniu – Ogólnopolskim konkursie matematycznym pod tytułem „TopMaths”!

TopMaths to wspaniała zabawa matematyczna, rywalizacja z innymi oraz możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z szerokiego zakresu dziedziny naukowej, którą jest matematyka.

Pytania z jakimi przyjdzie zmierzyć się uczestnikom konkursu są zgodne z najnowszą podstawą programową i zostały przygotowane przez nauczycieli matematyki.

TopMaths w szczególny sposób kierowany jest do uczniów klas 8, a także maturzystów – jego rozwiązywanie stanie się doskonałym treningiem przed czekającymi ich egzaminami (przykładowo: w konkursie dla szkół średnich między innymi znajdą się zadania nawiązujące do zakresu matury podstawowej, a także rozszerzonej).

Wzięcie udziału w konkursie jest banalnie proste wystarczy odwiedzić stronę www.labofii.net/topmaths w określonym dla swojej kategorii czasie i przystąpić do wydarzenia.

Zasady konkursu:
1. Konkurs jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział nie jest wymagana rejestracja ani założenie konta w serwisie. Przed przystąpieniem do zabawy zachęcamy jedynie do przygotowania długopisu i kartki – ułatwi to późniejsze rozwiązywanie zadań.

2. Konkurs zostanie zorganizowany na portalu edukacyjnym pod adresem: Labofii.net i odbędzie się z podziałem na następujące kategorie wiekowe:
– Szkoła podstawowa:
– Klasa 1-3
– Klasa 4-6
– Klasa 7-8
– Szkoła średnia oraz dorośli

3. Do każdej ze wskazanych kategorii wiekowych zostanie przyporządkowany odrębny adres, który zostanie aktywowany w dniu rozpoczęcia konkursu.

Termin i dokładny adres strony internetowej dedykowanej dla poszczególnych uczestników to:
– Szkoła podstawowa:
– Klasa 1-3: 29.04.2021 – godzina 15:00 – 15:50
– Klasa 4-6 : 29.04.2021 – godzina 16:00 – 16:50
– Klasa 7-8: 29.04.2021 – godzina 18:00 – 18:50
– Szkoła średnia/dorośli: 29.04.2021 – godzina 19:00 – 19:50

4. Po wejściu na odpowiednią stronę konkursu (wybranie adresu przypisanego danej grupie), oczom uczestnika ukaże się 20 zamkniętych pytań, każde z czterema wariantami odpowiedzi – A, B, C lub D. Warto pamiętać, że prawidłowa będzie tylko jedna odpowiedź – należy wybrać tą, która według uczestnika jest poprawna. Po wybraniu odpowiedzi nie będzie możliwości jej zmiany.

5. Za każdą dobrą odpowiedź uczestnik konkursu otrzyma określoną ilość punktów (informacja na ten temat zostanie podana przy każdym pytaniu). W momencie rozwiązywania danego zadania, zapisany zostanie również czas, który uczestnik wykorzysta na udzielanie odpowiedzi.

6. Udział w konkursie możliwy jest tylko w określonym terminie i czasie dla danej grupy wiekowej. Uczestnik nie jest ograniczony czasem na udzieleni odpowiedzi. Przykład:

– Jeśli konkurs rozgrywany jest pomiędzy godziną 15:00 a 15:50 uczestnik może przystąpić do rozwiązywania zadań nawet o godzinie 15:49 i zakończyć rozwiązywanie zadań po czasie zakończenia konkursu, czyli np. o 16:20.

7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w oparciu o ustalony ranking. Zostanie on określony na podstawie punktów zgromadzonych przez każdego z uczestników (im więcej punktów tym wyższe miejsce w rankingu). W przypadku remisu, o kolejności zdecyduje czas udzielania odpowiedzi. Jeśli i tutaj nastąpi remis, o kolejności zdecyduje, kto wcześniej rozpoczął rozwiązywanie poszczególnych zadań konkursowych.

8. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe zegar liczący czas udzielania odpowiedzi zostanie zatrzymany a oczom uczestnika automatycznie ukaże się formularz. Poprosimy wówczas – o podanie informacji takich jak:

– Nick
– Imię i nazwisko
– E-mail

Przywołane dane posłużą do utworzenia listy rankingowej, a następnie nawiązania kontaktu ze zwycięzcami i uczestnikami konkursu.
Na liście rankingowej  z podanych wyżej danych zostanie wyświetlony tylko Nick uczestnika.
Kontakt w sprawie konkursu: topmaths@labofii.net

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy wspaniałej zabawy i powodzenia.

Zespół portalu
Labofii.net

1000_F_238564757_L7gsykjvZe2Sdtnyfa0mHd0fObHU4f5G

Wyróżnione

Przeczytaj również...