PAMIĘTAMY O WIELKICH POLAKACH!

Opublikowano: 10 listopada, 2021

„Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”

11 listopada dla nas Polaków jest dniem podniosłym i bardzo radosnym. Świętujemy Odzyskanie Niepodległości.

Podczas przełomowych wydarzeń w 1918 roku trzy postacie – Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski – odegrały istotną rolę w procesie odradzania się państwa polskiego. Różniło ich wiele m.in. pochodzenie, kraj zaborczy, w którym się wychowywali czy poglądy. I choć później, w wolnej II Rzeczypospolitej, ich konflikty przybrały tragiczny przebieg – po I wojnie światowej wspólnie potrafili się porozumieć, wykorzystać sprzyjające warunki i doprowadzić do narodzenia się II RP.

Mając na uwadze szczególne osiągnięcia tych Polaków, w naszej szkole powstała galeria pt. „Ojcowie niepodległości”. Autorem prac jest córka nauczyciela plastyki pana Piotra Wanata, Aleksandra Wanat.

254796042_587131789008930_9077388415980510204_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

?????????????????????????????????????????????????????????????????

 

Wyróżnione

Przeczytaj również...