Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki

Opublikowano: 5 kwietnia, 2023

24 marca 2023 roku w naszej szkolnej bibliotece miało miejsce ważne wydarzenie. Jego bohaterami byli uczniowie klasy pierwszej. Zostali oni, po wcześniejszym złożeniu przyrzeczenia dotyczącego czytania i szanowania książek, pasowani przez Panią Dyrektor na czytelnika naszej biblioteki. Pani bibliotekarka zwróciła się do uczniów z prośbą o częste bywanie w bibliotece, poszanowanie książek i terminowe ich zwracanie, ponieważ czekają na nie kolejni czytelnicy.

Uczniowie w związku z tym wydarzeniem przygotowali wiersze Jana Brzechwy i piosenkę, którą pięknie zaśpiewali. W prezencie otrzymali zakładki do książek i zasady korzystania z nich. Na koniec dzieci wypożyczyły sobie książeczki do czytania. Mamy nadzieję, że to wydarzenie rozpocznie nowy etap w ich życiu. Niech będzie on pełen książkowych przyjaciół, fantastycznych przygód i szczerych wzruszeń, które niesie ze sobą książka.

339050103_1675136576252755_348078118000286291_n

 

?????????????????????????????????????????????????????????????????

Wyróżnione

Przeczytaj również...