PODSUMOWANIE KONKURSU „BUDKA LĘGOWA”

Opublikowano: 7 kwietnia, 2022

W ostatnim czasie została rozstrzygnięta XI edycja konkursu technicznego „Budka lęgowa”, którego organizatorem był Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział w Zamościu. Głównym celem konkursu było włączenie młodzieży w czynną ochronę ptaków z grupy dziuplaków, poprzez zwiększenie liczby sztucznych miejsc gniazdowania i tym samym zwiększenie liczebności ptaków w miejscach, gdzie brakuje naturalnych drzew dziuplastych. Ilość budek dostarczonych do organizatorów przerosła najśmielsze oczekiwania, gdyż z osiemnastu szkół napłynęło aż 151 prac, a Jury ich wykonanie oceniła na wysokim poziomie.

Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie zajmując III miejsce: Kacper Małyszek – klasa IV oraz Oliwia Osman – klasa V.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Serdecznie im gratulujemy i dziękujemy za włączenie się w bardzo istotną część czynnej ochrony przyrody.

5 Bez tytułu

Wyróżnione

Przeczytaj również...